1999

założenie firmy BG System

W 1999 roku założyliśmy firmę Bg System s.c. B. Boczek Ł. Dębski G. Dębski. Nasza siedziba znajdowała się przy ulicy Myśliwskiej 9 w Zabrzu, gdzie działaliśmy lokalnie w sferze sprzedaży hurtowej i detalicznej, a także kompletowaliśmy dostawy dla generalnych wykonawców. Zaczynaliśmy, mając 30m2 powierzchni biurowej i 140m2 powierzchni magazynowej – posiadaliśmy 1 samochód transportowy (polonez Truck) i mniej niż 500 produktów w sklepie.

budynek przy ulicy myśliwskiej 9 w Zabrzu, była siedziba firmy BG System
budynek przy ulicy myśliwskiej 9 w Zabrzu, była siedziba firmy BG System

2001

rozszerzenie działalności

W 2001 r. rozszerzyliśmy swoją działalność o wykonawstwo instalacji wewnętrznych, obiektów mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Był to dla nas przełomowy rok, ponieważ zwiększyliśmy zakres oferowanych przez nas usług o instalacje gazowe, wodne, kanalizacyjne i centralnego ogrzewania. W szczególności wyspecjalizowaliśmy się w ogrzewaniu centralnym – obecnie wykonujemy wszystkie znane sposoby uzyskiwania ciepła w budynkach oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Stosujemy instalacje z kotłami C.O.,kominkami, pompami ciepła czy układami solarnymi.

2011

dołączenie do PONE w Zabrzu

W tym roku dołączyliśmy do Programu Ograniczania Niskiej Emisji – w ramach niego wymieniamy stare piece węglowe, które wypuszczają do atmosfery dużą ilość szkodliwych substacji, na nowe kotły węglowe, kotły gazowe oraz kotły peletowe. Jednocześnie, montujemy instalacje fotowoltaiczne i układy solarne. Od 2011 roku angażujemy się w każdą, coroczną edycję PONE, sukcesywnie zmieniając nasze Zabrze na bardziej ekologiczne.

2014

przeprowadzka do nowej siedziby

Po 14 latach działalności przenieśliśmy firmę – budynek przy ulicy Myśliwskiej 9 służył nam długo, ale jednak BG System ciągle się rozwijał. Nowa siedziba przedsiębiorstwa stanęła przy ulicy Grunwaldzkiej 29 w Zabrzu, gdzie oficjalnie od 2014 roku się znajdujemy. Obecnie mamy do dyspozycji 530m2, w tym pomieszczenia magazynowe, salę sprzedażową, biura oraz pomieszczenia sanitarne.

2016

zmiana statusu prawnego

Podjęliśmy decyzję o zmianie statusu prawnego naszej firmy ze spółki cywilnej na spółkę jawną. Od tego momentu, oficjalna nazwa przedsiębiorstwa to Bg System spółka jawna B. Boczek Ł. Dębski G. Dębski i pod taką nazwą funkcjonuje do dzisiaj.

2017

pierwsza edycja PONE w Gliwicach

Podczas gdy w Gliwicach wystartował pierwszy Program Ograniczania Niskiej Emisji, my mieliśmy już za sobą sześć zabrzańskich edycji PONE. Nie zastanawiając się długo, zgłosiliśmy się jako wykowawcy również do gliwickiej edycji PONE.

2019

pierwsza edycja PONE w Bytomiu

Tak jak w przypadku Gliwic, chętnie wzięliśmy udział również w bytomskiej edycji Programu Ograniczania Niskiej Emisji, dokładając wszelkich starań by zmienić nasze środowisko.

Masz pytanie?

Skontaktuj się
z nami!