FOTOWOLTAIKA PANELE HEWELEX

JA SOLAR 270

Panel fotowoltaiczny „NSP 255W” to produkt o mocy 255W i sprawności 15,7%. Deklarowana tolerancja mocy dla panelu „NSP 255W” może być wyłącznie dodatnia w granicach od 0W do +4,99W co oznacza, że moc panelu może dochodzić nawet do 259,99W. To, co wyróżnia oferowany panel to również wysoka wydajność przy niskim natężeniu promieniowania słonecznego, która dla oferowanego modelu jest niejednokrotnie do 3,5% wyższa niż w podobnych modelach innych producentów. O długoletniej i bezawaryjnej pracy panelu świadczą pozytywne wyniki rygorystycznych testów starzenia paneli. Muszą przetrwać aż 2000 godzin w wysokiej wilgotności i przejść przez 400 cykli wysokiej i niskiej temperatury. To aż dwa razy więcej niż podczas normalnych testów. Gwarantujemy również odpowiednio wysoką wytrzymałość mechaniczną na obciążenia śniegiem i wiatrem. Potwierdzeniem wymienionych cech jest szereg certyfikatów wydanych na podstawie długotrwałych testów przez TUV SUD i ETL.

 
 

JA SOLAR 290

Panel „JASolar 290” to produkt o wysokiej sprawności wytwarzania energii elektrycznej i trwałości związanej z wieloletnim okresem eksploatacji. Wysoka sprawność panelu umożliwia osiągnięcie wysokiej mocy maksymalnej - w przypadku panelu firmy JASolar to aż 290W. Taka moc pozwala na uzyskanie energii elektrycznej o 14% większej niż z identycznego wymiarowo i powierzchniowo panelu o mocy 250W, najczęściej oferowanego na rynku. Deklarowana tolerancja mocy dla panelu „JASolar 290” może być wyłącznie dodatnia w granicach od 0 do +5W. To co wyróżnia oferowany panel to również wysoka wydajność przy niskim natężeniu promieniowania słonecznego, która dla oferowanego modelu jest o 1% wyższa niż w standardowych modelach o mocy maksymalnej 260W. Gwarantujemy również odpowiednio wysoką wytrzymałość mechaniczną na obciążenia śniegiem i wiatrem. Potwierdzeniem wymienionych cech jest szereg certyfikatów wydanych na podstawie długotrwałych testów przez TUV SUD i ETL. Wysoka moc paneli ma także inne zalety - pozwala na użycie mniejszej ich liczby w instalacji, dzięki czemu zajmują mniejszą powierzchnię na dachu.

Panel składa się z sześćdziesięciu modułów monokrystalicznych. Oznacza to, że do ich produkcji wykorzystano pojedyncze kryształy krzemu, które gwarantują najwyższą sprawność i trwałość. Dodatkowym atutem panelu jest fakt, że elektrody ze srebra są dwukrotnie nanoszone na ogniwa, przez co zanika prawdopodobieństwo ubytków i ogniwo staje się trwalsze.

Panel chroniony jest także warstwą folii EVA. To najlepszy materiał ochronny i jeden z bardzo ważnych elementów budowy panelu, który szczelnie odizolowuje połączone moduły. Charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością światła, jest bardzo odporna na promieniowanie UV i uszkodzenia mechaniczne oraz chroni ogniwa przed działaniem warunków atmosferycznych, takich jak ciepło i wilgoć. Skład folii EVA opracowany przez firmę JASolar gwarantuje także brak zjawiska PID. Oznacza to, że prąd nie przedostanie się poza instalację, tym samym obniżając moc paneli w szybkim tempie. Panel pokryty jest szkłem hartowanym, które chroni go przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak gradobicie. Ma też specjalną powłokę antyrefleksyjną, zapobiegającą odbijaniu promieni słonecznych, dzięki czemu panel przetwarza więcej energii.

1/3