O NAS

Historia firmy

​    Firma BG System Sp.j. powstała w 1999 r. w Zabrzu. Działając na rynku lokalnym w sferze sprzedaży hurtowej i detalicznej, a także kompletacji dostaw dla Generalnych Wykonawców.

    W 2001 r. rozszerzyliśmy swoją działalność o wykonawstwo instalacji wewnętrznych, obiektów mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Wykonujemy instalacje gazowe, wodne, kanalizacyjne i centralnego ogrzewania stosując różne systemy instalacyjne w zależności od warunków zabudowy oraz preferencji Klienta.


    W szczególności nasza firma wyspecjalizowała się w wykonawstwie instalacji centralnego ogrzewania. Wykonujemy wszystkie aktualnie znane sposoby uzyskiwania ciepła w budynku oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Montujemy mieszane sposoby dostarczania ciepła stosując klasyczne instalacje poprzez kotły c.o., kominki, pompy ciepła i solary.


    W 2011 r. rozpoczęliśmy udział w Programie Ograniczenia Niskiej Emisji (skr. PONE) w Zabrzu i od tego momentu bierzemy w nim udział co roku.


    W 2013 r. rozpoczęliśmy budowę nowej siedziby naszej firmy w Zabrzu przy ul. Grunwaldzkiej 29.


    W dniu 25 lipca 2014 r. otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie nowego obiektu. Budynek składa się z dwóch segmentów o łącznej powierzchni 530m2. Znajdują się w nim pomieszczenia magazynowe, sala sprzedażowa, biura oraz pomieszczenia sanitarne.


    W 2016 r. przekształciliśmy status prawny naszej firmy ze spółki cywilnej na spółkę jawną.


    W 2017 r. rozpoczęliśmy udział w pierwszej edycji Programu Ograniczenia Niskiej Emisji 
(skr. PONE) w Gliwicach.


    Zapraszamy do skorzystania z porad, doradztwa oraz z naszych usług.

1/3