instalacje gazowe – zdjęcie palnika gazowego

Gaz jest jednym z najchętniej stosowanych źródeł ciepła. Dzięki instalacji gazowej możemy ogrzać całe pomieszczenia, ciepłą wodę użytkową oraz podłączyć kuchenkę gazową.

Ogrzewanie gazowe – zalety i wady

Wygoda – do zadań użytkownika należeć będzie jedynie włączenie urządzenia, by móc korzystać ze swojej instalacji. Kotły gazowe nie wymagają z reguły zaawansowanych prac konserwatorskich i w większości wystarcza regularny, coroczny przegląd. Odpowiednia automatyka urządzeń pozwala na ustawienie trybu pracy, w zależności od preferencji użytkownika. Jednocześnie, kotły gazowe mogą być odpowiedzialne za ogrzewanie, ale również przygotowanie ciepłej wody użytkowej dla domowników.

Czystość użytkowania – ogrzewanie gazowe nie pozostawia żadnego osadu i pyłu, nie musimy też martwić się o wyrzucanie popiołu i niespalonych resztek.  Dodatkowo, sam kocioł zajmuje mało miejsca i nie potrzebuje osobnego pomieszczenia – z sukcesem może być zamontowany w kotłowni, ale również w łazience czy kuchni.

Ekologia – jesteśmy coraz bardziej świadomi postępującej degradacji naszego środowiska, przez co zwracamy większą uwagę na ekologiczność naszych urządzeń i staramy się jak najbardziej ograniczyć negatywne skutki. W porównaniu z tradycyjnymi, nieekologicznymi źródłami ciepła, takimi jak kotły na paliwo stałe (węgiel czy drewno), kotły gazowe mają o 50% niższą emisję dwutlenku węgla. Nie wypuszczają również do atmosfery szkodliwych, pyłów czy tlenków siarki.

Cena – gaz jest jednym z tańszych źródeł ciepła w eksploatacji. Niemniej, porównując go z mniej ekologicznymi źródłami ciepła (węgiel czy drewno) koszty użytkowania będą wyższe. Relatywnie wysokim kosztem jest też usługa montażu i podłączenia kotła do instalacji.

Kotły gazowe – rodzaje i funkcje

W zależności od potrzeb, możemy wybrać między kilkoma rodzajami kotłów – jednofunkcyjnych, dwufunkcyjnych oraz tradycyjnych i kondensacyjnych.

Kocioł jednofunkcyjny odpowiada za ogrzewanie wody w instalacji centralnego ogrzewania – jesteśmy w stanie ogrzać pomieszczenia, natomiast nie posiadamy dostępu do ciepłej wody użytkowej z tego źródła. By to zmienić, musimy dokupić zasobnik do podgrzewania c.w.u. lub skorzystać z drugiego źródła ciepła.

Kocioł dwufunkcyjny dostarcza ciepło do pomieszczeń za pomocą grzejników (kaloryferów), jednocześnie zapewniając nam ciepłą wodę użytkową na potrzeby domowników, dzięki czemu nie ma potrzeby instalowania żadnych dodatkowych urządzeń.

Kotły kondensacyjne potrafią być nawet dwa razy droższe od kotłów tradycyjnych. Jednocześnie są bardziej ekonomiczne, ponieważ ich użytkowanie obniża koszty średnio o 15% względem tradycyjnych kotłów. Dzięki wykorzystaniu zjawiska kondensacji, polegającym na schłodzeniu spalin w wymienniku ciepła i oddaniu energii z powrotem do instalacji, jesteśmy w stanie uzyskać wyższą sprawność. Dodatkowo spaliny, które wydostają się do atmosfery mają obniżoną temperaturę nawet do 40 stopni, podczas gdy przy instalacji z tradycyjnym kotłem gazowym ich temperatura sięga 160 stopni.

Nasza oferta

​Stosujemy materiały posiadające odpowiednie atesty, dopuszczające je do stosowania w instalacjach gazowych, a nasi pracownicy posiadają uprawnienia eksploatacyjne, dozorowe oraz do kierowania robotami budowlanymi w zakresie instalacji gazowych.

Wykonujemy:

  • wewnętrzne instalacje gazowe:
    • z rur czarnych łączonych przez skręcanie,
    • z rur czarnych łączonych przez spawanie,
    • z rur miedzianych – lutowanych na twardo bądź zaprasowywane,
    • z rur PE łączonych przez zgrzewanie (od gazomierza znajdującego się na ogrodzeniu do budynku),
  • przyłącza gazowe do sieci niskiego i średniego ciśnienia,
  • podłączenia do instalacji gazowej:
    • kuchenek gazowych,
    • podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej,
    • kotłów centralnego ogrzewania,
    • ogrzewaczy gazowych,
  • próby szczelności i wytrzymałości instalacji gazowych,
  • pomiary manometrem z legalizacją,
  • przeglądy okresowe instalacji gazowych.

Jeżeli nie znaleźli Państwo wszystkich informacji, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Masz pytanie?

Skontaktuj się
z nami!